Лабораторна робота №1 Програми для створення текстових документів: MS Word, MS Publisher. Візуальний стиль оформлення та подання інформації

Мета: вивчити основні можливості текстового процесора MS Word та настільної видавничої системи MS Publisher,  щодо візуального оформлення та подання інформації, навчитись створювати брошури, буклети та візитки засобами  цих програм.

Обладнання: комп’ютери та комплектуючі, програмне забезпечення Microsoft Office, мережа Інтернет.

Хід роботи

Контрольні питання

 1. Ви не дизайнер, проте за допомогою програми Publisher ви зможете отримувати публікації професійного рівня. Як це пояснити?
 2. Чому можливості роботи з макетом в Publisher можна охарактеризувати як надзвичайно гнучкі?
 3. Чим текст в Publisher відрізняється від тексту в текстовому процесорі?
 4. Що таке публікація? Які види публікацій ви знаєте?
 5. Чим займається видавництво? Поліграфія?
 6. Як додати новий запис до публікації?
 7. Що таке перетікання тексту і як установити або відмінити перетікання тексту з одного запису до іншого?
 8. Що таке авторозливання? В яких випадках воно використовується?
 9. Що таке буклет? Для чого він призначений?
 10. Опишіть відмінності між бюлетенем і буклетом? Для яких цілей у школі можуть виготовлятися публікації?

Практична частина

Завдання 1. В текстовому процесорі MS Word створіть ологошення про набір в Технічний коледж ТНТУ імені Івана Пулюя на наступний рік. Макет та дизайн ологошеня придумайте самостійно.

Завдання 2. В програмі MS Publisher  cтворіть публікацію про товар чи сферу послуг, за власним уподобанням:

 1. «Цікаві подорожі»,
 2. «Комп’ютерна гра»,
 3. «Комп’ютер»,
 4. «Мобільний телефон»,
 5. «Моя родина»
 6. «Різнокольорове життя»
 7. «Здоровий спосіб життя – цікаві історії»
 8. «Мій улюблений спортсмен, актор, співак, музична група»

Завдання 3. В програмі MS Publisher  cтворіть буклет для серії «Птахи занесені до Червоної книги України», в якому повідомлятиметься про зникаючий вид птахів (перегляньте сайт http://mail.menr.gov.ua/publ/redbook ).

Практичні рекомендації щодо виконання завдання:

 1. Запустити Publisher. В області задач Нова публікація виберіть в групі Почати з макету пункт Публікація для друку, потім пункт Буклети.
 2. В Галереї попереднього перегляду справа виберіть потрібний макет.
 3. В області задач Параметри : Буклет в групі Розмір сторінки виберіть 3-панельний.
 4. Якщо публікацію необхідно відправити поштою, клацніть Включити в групі Адресу замовника. У відповідній секції публікації з’являться текстові поля для зворотної адреси. В нашій публікації адреса замовника відсутня.
 5. Якщо в публікацію необхідно додати форму, виберіть один з трьох варіантів Бланк для відповіді, Бланк замовлення або Бланк підписки в групі Форма. В нашій публікації форма відсутня.
 6. Заповніть поле Девіз організації: «…Заради тварин, заради дюдей!» Виділіть заміщаючи текст в текстовій рамці і введіть необхідний текст.
 7. Текстове поле назва організації оформіть таким чином: Роботу виконав(ла): П.І.Б., ліцей.
 8. Заповніть текстове поле адреси.
 9. Ліву колонку оформіть як посилання на Інтернет-джерела.
 10. Вставте зображення обраного птаха. Клацніть правою кнопкою миші стандартну картинку, виберіть послідовно пункт Змінити малюнок і тип малюнка, який необхідно використовувати в публікації.

Примітка. Якщо ви клацнули картинку правою кнопкою миші, а в контекстному меню відсутній пункт Змінити малюнок, клацніть картинку один раз. Навколо картинки з’являться сірі маркери. Знову клацніть картинку правою кнопкою миші і виберіть пункт Змінити малюнок.

 1. Якщо потрібно змінити колірну схему публікації, щоб вона більше відповідала фірмовому стилю вашої організації, перейдіть з області завдань Параметри: Буклет в область завдань Колірні схеми, клацнувши відповідне посилання. Щоб застосувати ту або іншу колірну схему, клацніть відповідну схему в групі Застосувати колірну схему. Щоб створити нову колірну схему, яка в точності повторює фірмову колірну палітру, яка використовується в публікаціях вашої організації, клацніть посилання Призначена для користувача колірна схема.
 2. Якщо потрібно змінити шрифтову схему публікації, щоб вона більше відповідала фірмовому стилю вашої організації, перейти в область завдань Шрифтові схеми можна з області завдань Параметри: Буклет, клацнувши відповідне посилання. Щоб застосувати ту або іншу шрифтову схему, клацніть відповідну схему в групі Застосувати шрифтову схему.
 3. Зворотну сторону буклету заповніть інформацією з ілюстраціями.