Лабораторна робота №4 Робота з тематичними пошуковими каталогами та пошуковими машинами. Вивчення основних принципів їхньої роботи

Мета: вивчити основні види інформації, аналізувати можливості пошуку інформації в Інтернет, знати основні пошукові системи, вміти добирати в процесі комп’ютерної верстки необхідну інформацію для розроблюваної публікації. Навчитись використовувати функції різних пошукових систем для інтелектуалізації пошукових запитів

Обладнання: комп’ютери та комплектуючі, мережа Інтернет.

Хід роботи

Контрольні питання

 1.  Що таке URL-адреса?
 2. Наведіть приклад URL-адреса та поясніть як її зрозуміти.
 3. За допомогою чого можна здійснювати пошук у мережі Інтернет?
 4. Що таке пошукова система?
 5. Які Вам відомі пошукові системи?
 6. Що таке тематичні каталоги?
 7. Назвіть найбільш відомі Вам українські, російські та світові тематичні каталоги?
 8. Які види пошуку Ви знаєте?
 9. Що таке простий пошук?
 10. Які переваги і недоліки простого пошуку?
 11. Як здійснюється розширений пошук?
 12. Які параметри розширеного пошуку Вам відомі?
 13. Які Ви знаєте логічні операції для розширеного пошуку?
 14. Чи у всіх пошукових системах підтримується пошук за допомогою логічних операцій?
 15. Які Ви знаєте правила розширеного пошуку?
 16. Для чого використовують спеціальний пошук?

Практична частина

Завдання 1. Завантажити програму-браузер встановлену на Вашому комп’ютері (Internet Explorer, Mozilla Firefox або Opera).

Завдання 2. Визначте різницю між пошуковими машинами та тематичними каталогами.

Завдання 3. Заповніть таблицю адресами найбільш відомих українських, російських та світових тематичних каталогів та пошукових машин:

№ п/п URL-адреса тематичних каталогів URL-адреса пошукових машин
1
2
3
4
5
6

Завдання 4  За допомогою логічних операцій здійсніть пошук слів «університет» та «Грінченка» і результати пошуку запишіть у таблицю:

Логічна операція Кількість знайдених посилань
And
Or
Not

Завдання 5Здійсніть пошук дати видачі збірки «Хвилини» Б.Д. Грінченка.

Завдання 6Знайдіть псевдоніми Б.Д. Грінченка.

Завдання 7  Знайдіть основні новини про Київський міський педагогічний університету імені Б. Д. Грінченка в травні 2016 року.

Результат виконання завдання 3-7 збережіть у файлі Прізвище.doc.

Завдання 8Здійсніть пошук презентації на тему «Дистанційне навчання». Збережіть її у папці Лабораторна робота 4_Прізвище у Вашій папці на мережевому диску.

Завдання 9 Здійсніть пошук веб-сторінки із заголовком «Методи навчання». Збережіть її у папці Лабораторна робота 4_Прізвище у Вашій папці на мережевому диску.

Завдання 10  Здійсніть пошук зображення портрету Б.Д. Грінченка з типом – Обличчя, з розширенням .jpg. Результат збережіть у папку Лабораторна робота 4_Прізвище на мережевому диску.

Завдання 11  Здійсніть переклад сторінки http://www.kmpu.edu.ua/ на англійську мову. Збережіть веб-сторінку повністю у папку Лабораторна робота 4_Прізвище на мережевому диску.

Завдання 12. Знайдіть у тематичному каталозі http://meta.ua/ інформацію на такі теми: «Наука и учеба/Сайты преподавателей», «Наука и учеба/Студенческие сайты» Зберегти посилання на цікаві веб-сторінки у папку Обране.

Завдання 13  Знайдіть у каталозі Open Directory http://www.dmoz.org/ інформацію українською мовою про Україну та інші країни. Збережіть її у текстовому документі Ukraine.doc у папці Лабораторна робота 3_Прізвище на мережевому диску у Вашій папці.

Завдання 14  Знайдіть зображення на електронній карті будівлі Вашого корпусу університету. Збережіть скріншот зображення з ім’ям korpus.jpg у папці Лабораторна робота 4_Прізвище на мережевому диску у Вашій папці.

Завдання 15  Створити архів Лабораторна робота 4_Прізвище.rar, який містить папку Лабораторна робота 4_Прізвище. Відправити архів на пошту викладача.